שירותי מחשוב לעסקים

שירותי מחשוב לעסקים - אייקון

אולי נדמה לכם שכגודל העסק גודל המורכבות של שירותי מחשוב לעסקים, אך לא כך הם פני הדברים! לכל חברה, קטנה כגדולה, בין אם מדובר במשרד עורכי דין עם 5 עובדים ובין אם מדובר בחברת הייטק בעלת מאות עובדים, יש את הדנ”א שלו ואת הצרכים שלו, המרכיבים ביחד את הרשת ואת חבילת השירותים להן זקוק העסק. איך זה עובד? להלן ההסברים:

יש שיקולים רבים מאוד שיש להפעיל בעת בחירת המוצרים הטכנולוגיים וציוד המחשוב המתאים במסגרת בחירת חברת שירותי מחשוב לעסקים. בין הפרמטרים הנלקחים בחשבון: כמות היוזרים בעסק, מספר תחנות העבודה, ממשקי וסוג העבודה, אופי השימוש במערכות CRM, האם יש שימוש עבודה טרמינליות וכדומה.

התכנון והקמת התשתית של שירותי המחשוב עבור כל עסק באשר הוא, הוא עניין מורכב. יש מגוון אפשרויות, שירותים, טכנולוגיות, ציוד וכמובן גם תוכנות שניתן להטמיע ולשלב. המגוון ממש אינסופי בימינו. הוא מתעדכן ומשתדרג כל העת. לארגונים גדולים ומתוקצבים כהלכה יש את שפע המשאבים לטובת הקמה של מערכות טכנולוגיות בטווח זמן קצר. לעומת זאת, לעסקים קטנים אין את אותה יכולת משאבית, אבל מצד שני, גם אין להם צורך זהה בהקמה של רשת מחשובית ענקית עם כל מיני שדרוגים ופיצ’רים יקרים. עסק קטן, לדוגמה, אינו צריך לאחסן כמות מידע עצומה, לרוב, בטח בשלב הקמת התשתית הראשונית.

איך מקימים שירותי מחשוב לעסקים?

בכל הנוגע להקמת רשת מחשבים או מערכות מידע, הדבר הראשון שנבחן הוא מספר המשתמשים בחברה. על פי פרמטר זה ניתן לבצע הערכה של ביצוע הרשת הנדרשים ובהתאם לבצע התאמה של משאבי חוכמה ותוכנה שיתאימו ככפפה לעסק. חשוב גם להבין מה השימוש העיקרי של העובדים בתחנות העובדה בארגון.

יתרון מובהק עבור עסק קטן הוא הוורסטיליות והמהירות שבה הוא משתנה ומתפתח. על כן, עסק קטן לרוב מעדיף עבודה עם פתרונות גמישים מבחינת המחשוב והרשת בהתאם לצרכיו. כאשר רשת המחשוב היא גמישה מתאפשר לבעל העסק להיענות באופן זריז לדרישות ולשינויים משמעותיים שמתרחשים בעסק שלו, והרשת המחשובית מאפשרת לו לבצע את השינויים המתבקשים ביעילות, בנוחות וכמובן במהירות.

סל שירותי מחשוב לעסקים

בבואכם לבחור חברת שירותי מחשוב לעסקים חשוב לבחור בחברה שמעניקה סל שירותים עשיר עם מוצרים ייחודיים המותאמים באופן ספציפי לאופיין של חברות קטנות. מה למשל? שירותי ענן לעסקים, אופציה להקמת סביבה וירטואלית, אופציה להוספת שירותים ויכולות בריל טיים, קבלת תמיכה ושירותי תחזוקה באופן זמין, שירות אבטחת מידע ועוד.

חשוב שתדעו בדיוק מה הצרכים שלכם, בהתאם לאופי החברה, העיסוק שלה והייעוד. קחו לדוגמה את עיסוקו הספציפי של העובד שלכם בבחירת המחשב המתאים. מחשב לאדם העוסק בפיתוח תוכנה חייב להיות בעל ביצועים גבוהים. לעומת זאת, עובדים במחלקות כמו תפעול ומנהלה יכולים בהחלט להסתפק במחשב בעל רמת ביצועים נמוכה ורגילה. אין זה נכון לספק לכל העובדים את אותו הציוד הטכנולוגי, כי זה עשוי לצאת יקר באופן לא מוצדק.

חשוב בשיחת ההיכרות הראשונה עם חברת שירותי מחשוב לעסקים לפרוט ממש במדויק את כל הדברים שצוינו כאן על מנת שתוכלו לקבל את ההצעה האטרקטיבית והנכונה ביותר עבורכם.

המאמר נכתב ע”י מומחי שירותי המחשוב של חברת IT-START

מאמרים נוספים שיעניינו אותך

שתפו את המאמר:
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email
מערכת האתר
מערכת האתר

מערכת אתר נקודה פסיק, המציעה בניית אתרים לעסקים, ארגונים וחברות.

הצטרפו אלינו
הישארו מעודכנים בכל מה שחדש

עדכונים חמים, ללא חפירות וללא ספאם.

המאמרים הפופולריים