בניית אתר מחיר

בניית אתר מחיר

כמה עולה לבנות אתר אינטרנט? התשובה לשאלה הזו זהה לתשובה לשאלה כמה עולה רכב או כמה עולה בית פרטי.
גורמים רבים עשויים להשפיע על מחיר בניית אתר אינטרנט. בדיוק כמו קניית רכב או בניית בית משלכם, גם בניית האתר מושפעת מגורמים שונים המשפיעים על המחיר הסופי. בעוד שברכב הפקטורים העיקריים המשפיעים על המחיר הם הפירמה, הקילומראז' והבעלות, באתר יש גורמים אחרים שיכולים להוזיל את העלות באופן משמעותי או לחילופין לייקר אותה מאוד.
בסעיפים הבאים, נעבור על כמה אלמנטים שעשויים להשפיע על עלות בניית האתר. חשוב לציין שהרשימה הנוכחית רחוקה מלהיות ממצה, ולמעשה יש שלל גורמים נוספים ספציפיים לכל אתר ואתר.

שם הדומיין 

הגורם הראשון המשפיע על עלות בניית האתר הוא שם הדומיין. רכישת דומיין חדש לאתר האינטרנט צפויה לעלות בין 40-200 ₪ לשנה. העלות עשויה להשתנות בהתאם למספר גורמים כמו:

 • סיומת הדומיין – סיומת דומיין כמו Com או Org עשויה לעלות יותר מסיומות כמו Site או Biz. (סיומות ברמה גבוהה נקראות גם TLD – Top level domain ועולות בהתאם).
רישום דומיין
 • משך ההתחייבות – רוב רשמי הדומיינים מציעים מחירים המשתנים בהתאם למשך ההתחייבות בחוזה. התחייבות ארוכה יותר תעלה פחות בטווח הארוך, בעוד שחוזה קצר יותר ישתלם יותר בטווח הקצר.
 • פרטיות הדומיין:  אמנם נדרשת מסירת מידע אישי בעת רישום הדומיין שלכם, אך תוכלו להפוך את המידע לפרטי ומוגבל עבורכם ועבור גולשים מסוימים. תמורת תשלום נוסף, רשמי דומיינים יוכלו להציע לכם פרטיות ברמה גבוהה שתשמור על האתר שלכם פרטי ומוגן.

פונקציונליות האתר

פונקציונליות האתר משחקת תפקיד מרכזי בעלות הסופית של אתר האינטרנט. במשפט אחד – ככל שתוסיפו יותר פונקציות מתקדמות לאתר, כך העלות תגדל בהתאם.
פונקציות האתר עשויות לנוע בין פונקציות בסיסיות החיוניות לכל עסק ועד לפונקציות מתוחכמות ומתקדמות המסייעות לשיפור חווית המשתמש. הנה כמה דוגמאות:

 • פונקציות מסחר אלקטרוני : תחום זה מקיף את כל הפונקציות הנחוצות להפעלת אתר מסחר אלקטרוני .כדי להבטיח שהאתר יתפקד באופן מושלם, עליו להכיל מספר מאפיינים המסייעים ללקוחות בתהליך הרכישה. אלמנטים בסיסיים של עיצוב חנות מקוונת כוללות אפשרויות משלוח, הרשמה ורכישה כאורחים באתר, אפשרות להסיר או להוסיף מוצרים לעגלה, הצעת מוצרים נוספים לפני הרכישה ועוד. בעוד שהפונקציות עצמן וההוספה שלהן נתונות לשינוי, עלויות העיצוב של אתר מסחר אלקטרוני מסורתי בהתאמה אישית מלאה יכולות בקלות לעלות
  על 10000 ₪.
עגלת קניות לדוגמה באתר
 • הגדרת מנוי באתר – פונקציה זו נדרשת על מנת לאפשר למשתמשים מסוימים המנויים לאתר להנות מיתרונות השמורים רק עבורם. אלו יכולים להיות משלוחים בהנחה, הטבות ללקוחות נאמנים, צפיה בתכנים מסוימים ועוד.
 • שאלון אינטרקטיבי – באתרים שונים משולב שאלון אינטרקטיבי כדי לחבר את הגולשים למסר ייחודי או להעביר להם מידע בצורה נגישה ואטרקטיבית.
מנויים באתר

בניית אתר מחיר משתנה – עיצוב בהתאמה אישית או עיצוב מתבנית

בבניית אתר וורדפרס, ניתן להיעזר במגוון תבניות מוכנות מראש בחינם או בתשלום. התבנית היא למעשה אתר מעוצב מראש ומה שנותר הוא רק להזין את התוכן הרלוונטי. במודל זה התבניתיות בהחלט תורגש, וההתאמה למותג שלכם תהיה חלקית בלבד.
כאשר מעצבים אתר בהתאמה אישית, המחיר יהיה אומנם גבוה יותר, אך תוכלו לבחור בגמישות מלאה את מראה האתר שלכם, כיצד יראו הכפתורים, כיצד האתר יגיב לכל אחת מפעילויות הגולשים ועוד. 

תחזוקת אתר

תחזוקת האתר היא הוצאה בלתי נפרדת מההוצאות הנלוות לבניית אתר האינטרנט, שכן היא מבטיחה שהאתר יישאר פונקציונלי ומאובטח.  למרות זאת, רבים אינם מצליחים לחשב במדויק את עלויות התחזוקה בעת מיפוי התקציב. מספר משימות עיקריות שהן חלק בלתי נפרד מתחזוקת האתר, כוללות:

 • תיקון בעיות CMS
 • תיקון קישורים שבורים
 • טיפול בבאגים
 • טיפול בפרצות אבטחה
 • גיבוי האתר באופן קבוע
 • בדיקה יסודית של כל טפסי האתר ופונקציות הרכישה

משימות אלו מטופלות בדרך כלל על ידי סוכנויות דיגיטל או מפתחי אתרים, ובניית אתר מחיר ישתנה בהתאם לגודל ומורכבות האתר.

שגיאת 404

גודל האתר

פונקציונליות האתר, שם הדומיין והעיצוב אינם הפרמטרים היחידים שיכולים לייקר את עלויות עיצוב האתר. גודל האתר הוא פקטור משמעותי לא פחות.
ההפרש במחיר בניית אתר אינטרנט מורכב לאתר קטן הוא מהותי. בניית חנות מקוונת הכוללת 10 עמודים עם 500 מוצרים תדרוש פיתוח ממושך, דבר שיבוא לידי ביטוי בעלות האתר. לעומת זאת, ניתן לבנות אתר תדמית פשוט וקומץ דפים בעשירית ממחיר זה.

הטבלה שלהלן ממחישה את ההבדל

סוג אתר אינטרנטעלות עיצוב משוערת
אתר תדמית לעסק (8 עד 16 עמודים)4000-15,000 ₪
אתר אינטרנט תדמיתי גדול עם דפים מרובים (25 עד 75 דפים)25000-100000 ₪
אתר מסחר אלקטרוני (100 עד 1,000 מוצרים)20000-200000 ₪

בניית אתר מחיר – לסיכום

למרות שקביעת העלות המדויקת של בניית האתר היא סוגיה סבוכה, מציאת החברה שתעשה זאת בצורה איכותית הרבה פחות (:
בין אם מדובר באתר וורדפרס פשוט או חנות וירטואלית מרובת מוצרים, אקיורייט דיזיין תייצר לכם אתר בעיצוב אישי עם 100% גמישות עבורכם במחיר נגיש.
רוצים לצפות באתרים של אקיורייט דיזיין? קליק לתיק העבודות.

שתפו את המאמר:
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email
מערכת האתר
מערכת האתר

מערכת אתר נקודה פסיק, המציעה בניית אתרים לעסקים, ארגונים וחברות.

הצטרפו אלינו
הישארו מעודכנים בכל מה שחדש

עדכונים חמים, ללא חפירות וללא ספאם.

המאמרים הפופולריים